Novinky, Strana 4

Na co si dát pozor před nákupem zlata: 5 tipů! | Aurum Bohemica

Na trhu se zlatem se neustále objevují noví soukromí investoři, kteří se o nákup zlata teprve začínají zajímat a často s ním nemají moc zkušeností. Jedna z nejčastějších otázek, kterou se zabývají, je například - kdy je nejlepší čas investovat, zda investovat do mincí nebo slitků a hlavně do jakého množství. V tomto článku najdete odpovědi na tyto otázky.

1. Jak nakupovat?

Chcete-li své úspory ochránit před dopady finanční krize, měli byste vlastnit zlato pouze ve fyzické podobě, tj. kupovat mince nebo slitky. Vzhledem k tomu, že hodnota drahého kovu podléhá velkým výkyvům, nevnímejte jej jako čistou investici a neočekávejte vysoké výnosy. Při nákupu drahého kovu se na něj dívejte jako na skutečné fyzické zlato, které v dlouhodobém horizontu pomůže vašemu kapitálu. Také se ptejte na vše, čemu nerozumíte, jestli už jste na kamenné prodejně. V dobré pobočce vám prodejce s radostí objasní vše, co potřebujete vědět předtím, než investujete.

2. Kdy nakupovat?

Pokud chcete investovat do zlata, ale podle odborníků je hodnota drahého kovu vysoká, pak neváhejte - kupte zlato za současnou cenu, protože ho nepotřebujete ke spekulaci, ale k záchraně svých úspor před inflací a finanční krizí. V každém případě se hodnota zlata ukáže v celé své kráse během krize a v té době už bude jedno, za jakou cenu jste ho koupili. Stále vám zůstane zisk. Neinvestujte však všechny své peníze při první investici. Nakupujte postupně, protože na volatilním trhu budete mít v různých obdobích různé ceny. Z dlouhodobého hlediska tak minimalizujete své náklady a potencielně odvrátíte riziko.

3. Mince nebo slitky?

O nic nepřijdete, pokud si koupíte klasické investiční mince Krugerrand, Maple Leaf, Kangaroo nebo Philharmoniker. Jsou velmi likvidní po celém světě, což znamená, že je lze kdykoliv prodat téměř v jakékoli zemi. Nejlikvidnějšími mincemi jsou zlaté mince o hmotnosti 1 Oz (troyské unce, která má 31,1 gramu), 1/2 Oz a 1/4 Oz. Mince o váze 1 unce má poměrně příznivou cenu, protože jejich přirážka činí maximálně 4 procenta z burzovní hodnoty zlata. Důležité je, že investiční mince lze v případě potřeby postupně prodávat. 

MicrosoftTeams-image

4. Za kolik koupit?

Do zlata investujte pouze peníze, které nebudete v blízké budoucnosti nutně potřebovat. Neměli byste se dostat do situace, kdy budete v blízké budoucnosti nutně potřebovat zlato prodat, jinak přijdete o část své investice. Je podstatné si počkat a do žlutého kovu můžete bezpečně investovat přibližně 20 % svého kapitálu.

5. Kde koupit?

Investiční zlato byste měli nakupovat pouze od důvěryhodných prodejců. Pouze u nich najdete férové ceny, dobrou kvalitu a odborné poradenství. Zlato si můžete koupit také online. Při objevu kvalitního a důvěryhodného obchodu, je mnohem snazší zaručit, že naleznete právě to, co v daný moment nejvíc potřebujete.

Těchto zmíněných pět tipů by vám mělo pomoci při rozhodování, zda si pořídit investiční zlato na delší dobu, abyste ochránili své úspory před inflací nebo jinými krizovými jevy.

Zdroj: Polina Nozdrina, Aurum Bohemica

Jak poznаt padělek investiční či pamětní mince? | Aurum Bohemica

Pokud se chystáte investovat do zlatých mincí, je důležité umět rozpoznat padělky od pravých mincí. Existuje několik tipů, které vám pomohou odhalit nejzřetelnější padělky, abyste se při výběru zlatých mincí nedostali do problémů.

Jedním ze způsobů, jak se vyhnout padělkům, je prověřit si dostatečné množství informací o obchodníkovi, u které si mince kupujete. seriózním obchodníkem, kterému důvěřujete, že v případě odhalení padělku, ať už se jedná o britský suverén nebo jiné mince, bude problém vyřešen civilizovaným způsobem. Můžete tak předejít případným ztrátám na vaší straně.

Dále, se podívejte se na barvu mince a určete její hmotnost. Wolfram je například velmi oblíbený kov, který se používá k výrobě padělků, což vede ke správné hmotnosti a nosnosti konečného výrobku, zatímco průměr a tloušťka mince nejsou ovlivněny.

Bez ohledu na to, jaký druh mince si chcete koupit, ať už se jedná o minci American Eagle nebo minci z jiné země, je docela dobře možné rozpoznat padělek. Chinese Panda, nebo kanadské Maple Leaf a další mince byly také padělány v minulosti s různou úrovní úspěchu. Podívejte se například na průměr a tloušťku mince, protože nekvalitní padělek se v těchto parametrech okamžitě projeví. Ražba na přední a zadní straně může být také odlišná a zkreslená, což je další faktor, podle kterého lze poznat, že mince není pravá.

many-gold-coins-56a9a7c25f9b58b7d0fdb533_1200x600

Nezanedbávejte opatrnost a při nákupu proveďte následující jednoduché testy:

  • Pomocí magnetu zkontrolujte, zda mince (nebo slitek) obsahuje ocel.
  • Kupte si váhu s limitem měření 0,01 gramu a zvažte minci, která má být zakoupena. Pokud je hmotnost o něco vyšší nebo naopak o něco nižší, než je uvedeno, máte před sebou padělek;
  • Měrná hmotnost zlata převyšuje hmotnost většiny kovů. Vzpomeňte si na Archimédovy pokusy s vanou a ověřte si tuto vlastnost tyče nebo mince.
  • Pokud máte podezření, že mince není zlatá, kápněte na ni kyselinu dusičnou. Zlato s ním nereaguje, zatímco padělaná mince z jiného materiálu se zničí.
  • Při obchodování se vzácnými mincemi z drahých kovů si neustále prohlubujeme znalosti v oboru, zajímejte se o všechny novinky v této oblasti a pak se nebudete bát padělků.

To, zda je mince padělek, lze také zjistit tak, že ji otřete měkkým šperkařským hadříkem. Na pravé minci nezůstane žádná stopa, zatímco na padělku je část pozlacení odstraněna. Někdy lze padělané mince identifikovat podle skvrn a zvláštního zápachu na rukou. Magnetický test je levný a rychlý způsob, jak zjistit, zda je daná mince pravá nebo padělaná. Ryzí zlato nebude magnetem přitahováno, zatímco kov, z něhož je padělek vyroben, se k magnetu přichytí. V obchodě Aurum Bohemica najdete široký výběr autentických investičních mincí ze stříbra a ze zlata.

Zdroj: Polina Nozdrina, Aurum Bohemica

Enormní prodej zlatých slitků a mincí v 1. polovině roku 2021 - Co to pro trh znamená? | Finex.cz

V nedávné analýze na zlato jsme si ukázali, že žlutý kov je na tom z fundamentální a technické stránky velmi dobře. Není proto žádným překvapením, že investoři vyloženě lační po zlatých slitcích a mincích, což si za chvíli ukážeme na datech.

Poptávka totiž v prvním pololetí 2021 meziročně vzrostla o 56 % na 594 tun. Za posledních pár let se proto jedná o jedno z nejsilnějších období. Pouze v první polovině roku 2013 bylo odprodáno více (a to znatelně – o cca 1 040 tun).

Enormní zájem o fyzické zlato
Jak vyplývá z přiloženého grafu, poptávka po fyzickém zlatě od druhého kvartálu roku 2020 až do prvního kvartálu letošního roku stabilně stoupá. Za druhý kvartál sice došlo ke snížení poptávky, ale v kontextu několika let můžeme cca 245 tun považovat za takový průměrný standard. První čtvrtletí letošního roku nám však říká, že motivace zajišťovat se proti inflaci je pořád silná.

Supply-and-demand-statistics

Fyzická podoba kovu je pro investory navíc velmi lákavá, protože jeho nákup dokáže uskutečnit i nezkušený investor. V podstatě se jedná o jediný způsob investice, protože koupě „papírového“ zlata skrze CFD a futures je již spekulace. Navíc pro obyčejného člověka, který se chce pouze zajistit pro inflaci, postrádají pákové deriváty jakýkoliv smysl.

Zlato dlouhodobě figuruje jako uchovatel hodnoty, nezbohatnete na něm. Kromě toho „papírový“ drahý kov nemusí mít v období hluboké krize vůbec žádnou hodnotu. Zatímco za zlatou kovovou minci si jídlo koupíte i uprostřed války – fyzický kov nemá v tomto ohledu žádnou konkurenci.

central-banks-demand-gold

Druhý graf nám vizualizuje poptávku centrálních bank po zlatě. Data nám říkají, že obecně mají centrální banky tendenci zlato akumulovat. Pouze ve třetím čtvrtletí 2020 více prodaly než nakoupily. Centrální banky tuto komoditu fakticky nakupovat nemusí, protože nic jako zlatý standard už hodně dlouho neexistuje. Proč to tedy dělají?

Jde pouze o prestiž a zvýšení své vlastní důvěryhodnosti. Pokud má centrální banka velké objemy rezerv ve zlatě, v očích veřejnosti vypadá mnohem solventnější než centrální banky, které nevlastní takřka žádné zlato. Leč pravda je taková, že z pohledu současné měnové politiky, jsou zlaté rezervy v podstatě k ničemu. Spíše to s sebou nese dodatečné náklady na uskladnění a bezpečnost.

Pokud ovšem nedůvěra ve finanční systém rapidně klesne, mohou se mohutné objemy zlatých rezerv vážně hodit, neboť je to výborný nástroj ke chlácholení veřejnosti. Pokud se ale cokoliv těžce pokazí, nečekejte, že jakákoliv centrální banka přistoupí k tak ráznému kroku jako je navázání měny na zlaté rezervy.

Další motivací centrálních bank k držení fyzického zlata může být vydávání pamětních zlatých mincí – jako tomu je např. v případě ČNB.

Jak bylo řečeno, hlavním motivátorem pro zajištění je strach z inflace. Konkrétně ve Spojených státech je inflace již na úrovni 5,4 %. Cokoliv nad 5 % je už vážně dost, s čímž přímo úměrně roste motivace se zajistit. V dlouhém období totiž zlato inflaci kopíruje.

Z toho taky vychází znalost, že nominálně investicí do zlata zbohatnete, ale reálně už nikoliv. Uvedené dokázal již velmi dávno Adam Smith ve své nejslavnější práci Bohatství národů. Jde nám tedy hlavně o uchování hodnoty našeho bohatství.

Nyní je již sice zřejmé, že Federální rezervní banka brzy začne s restriktivní politikou. Díky tomu vzroste tlak na snížení inflace, ale jak jsem popsal v již zmíněné analýze na zlato, inflace se ekonomika jen tak rychle nezbaví.

Závěrem
Pokud je po fyzickém zlatě dlouhodobě silná poptávka, je zřejmé, že investoři čím dál více preferují tzv. safe haven investice ("bezpečný přístav"). Mezi ty patří ještě vládní dluhopisy a samozřejmě obyčejná měna. Leč měna vás před inflací příliš neochrání a výnosy z dluhopisů pouze v omezené míře. Proto fyzické zlato může být pro dlouhodobé zajištění ideální instrument.

Zdroj: Ing. Jaroslav Jarolím, Finex.cz

(https://finex.cz/prodej-zlatych-slitku-byl-v-1-pol-letosniho-roku-enormni-co-nam-tato-data-rikaji/)

Investovat do zlatých nebo stříbrných mincí a slitků?

Každý investor při výběru zlata pečlivě zkoumá, která volba je lepší - mince nebo slitky? Nebo kombinovaná investice? Je třeba přiznat, že tato otázka může vyvolat vášnivou debatu, protože porovnávání sběratelských a historických mincí a slitků zahrnuje nejen zohlednění jejich fyzických vlastností, ale také aspekty subjektivních preferencí.

Tradice uchovávat svůj kapitál nebo jeho značnou část ve zlatém ekvivalentu je dostatečně stará, ale i dnes aktuální. Proč ale zlato? V přírodě jsou přece i jiné kovy, které jsou dražší a vzácnější. Nicméně, dodnes lidstvo upřednostňuje investice do zlata z těchto zásadních důvodů: kov nepodléhá oxidaci a netmavne; má vysokou hustotu, takže je poměrně těžký (a hmotnost ovlivňuje cenu); možnost směnitelnosti za jakoukoliv měnu používanou po celém světě.

Z pohledu soukromého investora v západních zemích hrají zlaté slitky důležitou roli v diverzifikaci investic na stejné úrovni jako mince. Jsou o něco levnější než zlaté mince, ale hrozí u nich větší šance padělání, protože neobsahují propracované výtvarné a ochranné prvky, které jsou typické pro ražení mincí.

1200x300 hero-coins-and-bullion

Abychom vám usnadnili přehled v tom, které variantě dát přednost, připravili jsme pro vás ucelený přehled vlastností mincí a slitků.

1. Nominální hodnota

Na mincích je uvedena nominální hodnota, což znamená, že mince jsou vydávány s povolením centrální banky dané země. Teoreticky lze zlatou mincí zaplatit nákup v obchodě, protože je v zemi výroby zákonným platidlem, jinými slovy penězi. I přesto že slitky nemají žádnou nominální hodnotu, jejich výhodou je právě to, že nejsou vázány na žádný stát a tím pádem jsou uznávány na mezinárodním trhu.

2. Certifikát pravosti

Certifikát je povinným požadavkem pro slitky. Certifikát se nachází buď v originálním balení (jedná-li se o slitek do 100 gramů), nebo se vydává samostatně při nákupu. V případě ztráty certifikátu má kupující právo požadovat přezkoumání pravosti slitku. Pokud tedy certifikát není v obalu, je třeba dbát na jeho uchování. Mince jsou penězi na základě své nominální hodnoty, takže mince nemají certifikát pravosti.

3. Nákupní cena a rozpětí

Nejběžnější hmotnost investičních mincí je 1 unce, zatímco hmotnost mincí z kovu je 1 unce, 50 gramů a 100 gramů. Za normálních tržních podmínek je cena za gram zlata ve slitku levnější než cena za gram zlata v minci stejné hmotnosti, a to z důvodu nižších výrobních nákladů (výroba mince je náročnější a pracnější proces), takže slitek je za normálních podmínek výhodnější. Při posuzování cenové nabídky byste však měli věnovat pozornost také nákupní ceně a rozpětí (rozpětí nebo-li spread je rozdíl mezi nákupní (nabídkovou) a prodejní (nákupní) cenou aktiva).

4. Likvidita a globální uznání

Ne všechno zlato s ryzostí nad 900/1000 lze považovat za investiční zlato. Na světě není mnoho mincoven či rafinérií, které by vyráběly mezinárodně uznávané mince a slitky. Chcete-li se stát producentem mezinárodně uznávaného investičního zlata, musíte být členem LBMA (London Bullion Market Association). LBMA stanovuje standardy kvality pro slitky a mince a akredituje rafinérie, které vyrábějí slitky a mince z drahých kovů. 

Zlaté mince jsou standardizovaným zbožím, takže jejich pravost se ověřuje na základě údajů a bezpečnostních prvků, podobně jako například u bankovek v hodnotě 100 USD. Je důležité si uvědomit, že slitky o hmotnosti 250 gramů a více mají o něco nižší likviditu, protože kupující musí zaplatit poměrně velkou částku jednorázově a v mnoha zemích může narazit na zákonná omezení při platbě v hotovosti.

5. Dostupnost pro investování malých částek do zlata

Mince i slitky jsou snadno dostupné i při nižších investovaných částkách. Vše ale závisí od daného množství, které jste schopni investovat. Pokud plánujete věnovat na investici do zlata částku 5 000 až 10 000 Kč, je výhodnější koupit zlaté mince. Investice do slitků stojí za zvážení, pokud investovaná částka přesahuje cca 20 000 Kč.

6. Náklad nebo počet vyrobených kusů

Mnoho mincí, jako jsou australské nebo čínské mince, mají omezený náklad. Celosvětové zkušenosti ukazují, že mince s omezeným nákladem (např. australská lunární série - jen 30 000 kusů po celém světě) mají potenciál se prodávat později za vyšší cenu.

Zlaté slitky se vyrábějí v takovém množství, v jakém je výrobce je schopen dodat. Počet vyrobených slitků není omezen. Výjimkou jsou slitky se specifickým designem, které se obvykle vyrábějí po určitou dobu a jejich výrobní série závisí na poptávce trhu. Po dokončení výroby konkrétního vzoru se výrobní série nezveřejňuje.

7. Daně na slitky a mince 

V neposlední řadě je podstatné probrat daňové záležitosti spojené s nákupem zlata. Zlato podléhá zvláštnímu režimu a podle § 92 předpisu č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty je osvobozeno od DPH bez nároku na odpočet daně. 

Forma zlata, které nepodléhá DPH, musí splňovat dané podmínky podle zákonu § 92:

a) zlato ve tvaru slitků, zpracovaných v certifikované rafinerii (LBMA), ve tvaru cihly, s vlastním číslem a s označením výrobce, ryzosti a hmotnosti, o hmotnosti připouštěné na trhy zlata a ryzosti nejméně 995/1000.

b) zlaté mince, které:

  • mají ryzost nejméně 900/1000
  • byly vyraženy po roce 1800
  • jsou nebo byly v zemi svého původu jako zákoné platidlo a jsou obvykle prodávány za cenu, která nepřevyšuje volnou tržní hodnotu jejich zlatého obsahu o více než 80 %.

895015-Coins-d3d94.w1900

Není možné říct definitivně zda jsou lepší slitky, nebo mince. Podstata investice a její výsledek záleží na Vaší prvotní myšlence a důvodu proč vlastně investujete. Pokud je Vaším cílem uchování bohatství a numismatika, zatímco návštěvy sběratelských burz vám moc neříkají, je lepší investovat do slitků a investičních mincí. Nicméně, pokud je pro vás investice spojena s estetickým dojmem a s vyšším potenciálem investice, doporučujeme investiční portfolio rozložit na obě strany, tedy zakoupit nejen investiční aktivy, ale i mince s omezeným nákladem.

Autor: Polina Nozdrina

Vliv "koronové" krize na vývoj ceny zlata

Zlato obvykle získává podporu z pocitu averze k riziku, zejména když investoři opouštějí akcie a vrhají se na “bezpečné přístavy”, a právě tyto investice zahrnují koupi drahých kovů jako je zlato. Právě v době nejistoty spojeném s krizovým růstem pandemie covid-19, je zlato označováno za bezpečný přístav pro ty, kteří hledají úkryt před tradičně nestálými investicemi, jako jsou akcie.

Po neplánovaném snížení úrokové sazby amerického Federálního rezervního systému a zhoršení situace s koronavirem v roce 2020, se zvýšilo množství zakoupených futures dohod spojených s nákupem zlata. Jejich množství dosáhlo nejvyšší hodnoty od roku 2013. Právě díky zvýšené poptávce se ceny zlata neustále zvyšovaly. 

Koronavirus vyvolal rozsáhlá karanténní opatření, která ovlivňují celosvětovou ekonomiku, zejména cestovní ruch, logistiku, obchod a výrobu. V důsledku pandemie také prudce klesly ceny ropy, a to až na úroveň potenciální nuly. V této situaci si (ve srovnání s ostími aktivy) zlato zachovalo svou hodnotu a ukázalo se jako stabilní investice.

V roce 2020 byl zaregistrován snížený zájem o zlato ve spojení s averzí k riziku, která u lidí nastala ze strachu o budoucnost. Nejde ani tak o strach z nemoci, jak o strach o ekonomiku a obavy o finanční prostředky obyvatel. Nicméně, jestli se ale podíváme na celý kalendářní rok 2020, zlato zaznamenalo dobrý výkon díky nejistotě kolem pandemie koronaviru, která způsobila globální výprodej akcií. Zatímco optimismus ohledně vývoje vakcín COVID-19 podpořil oživení na akciových trzích, zlato si po měsících širšího růstu oddechlo.

au2020

 

V průběhu roku 2020, cena zlata dosáhla neuvěřitelného maxima, a to až $ 2,000 za trojskou unci. Na konci roku 2020, se cena pohybovala kolem $1,888, zatímco teď, v létě 2021 je cena stejná jako před rokem, a to $1,808 za trojskou unci. Ceny zlata v roce 2021 klesaly, protože Federální rezervní systém signalizoval opačné zvýšení úrokových sazeb v souvislosti s očekáváním rostoucí inflace, ale výkonnost zlata. závisí na složité řadě faktorů, včetně výnosů státních dluhopisů, nabídky peněz a síly dolaru. Cena zlata jistě závisí nejen na ekonomické situaci, ale na množství jiných často složitě předvídatelných faktorů. Faktory jako množství zlata v rezervách centrální banky, hodnota amerického dolaru a touha držet zlato jako zajištění proti inflaci - všechny podporují poptávku po zlatě a následně ovlivňují jeho cenu a hodnotu. Zlato, jakožto nejstarší měna na světě, je již dlouho považována za spolehlivého držitele stálé hodnoty. Je dostatečně dostupné pro obchodování, ale její zásoby jsou omezené, takže je dostatečně vzácná pro to, aby byla považována za cennou, a na rozdíl od některých kovů nepodléhá korozi, takže při dobré péči a úschově zanechává dlouhodobě svou hodnotu.

Ve víru krize se tudíž investoři spoléhají na zlato jako na investici, která se jeví jako “bezpečný přístav” a v případě které nemohou moc ztratit, jako je tomu u koupě akcií firem, které v důsledku pandemie zanikají, nebo ztrácejí na svojí tržní síle. Analytici největších světových investičních tvrdí, že “V porovnání s investicí do akcií, kde i ty největší společnosti mohou zkrachovat (a zkrachovaly), se investice do zlata často zdají být méně riziková".

au2021

Zlato je také považováno za dobrou “pojistku” proti riziku inflace, protože rostoucí náklady na zboží a služby mají tendenci snižovat hodnotu dolaru. Lidé sice mohou investovat do fyzického zlata, jako jsou zlaté slitky a cihly, je pravděpodobné i zvýšení cen zlatých pamětních mincí. Nicméně, v roce 2021 poptávka o zlato stoupá, což důsledně zvyšuje cenu zlata, ale i jeho hodnotu. Z deníků investičních analytiků vyplývá, že uvidíme pokračování investičních nákupů zlata buď prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů (výdělečnější forma fondů oproti klasickým), nebo ve formě fyzických slitků/ mincí. Jak bude vypadat cena po covidu ještě není zdaleka jisté, jelikož zatím nemůžeme s jistotou říci, že koronavirus nemá na trh vliv. Svět se aktivně očkuje a nachází způsoby jak se adaptovat v rámci tohoto ohromného ekonomického šoku. Co ale víme, je, že zlato nadále zůstává spolehlivou investicí a je skvělým způsobem diverzifikace investičního portfolia.

 

15. 8. 2021

Autoři článku: Polina Nozdrina, Jaroslav Křůpala

American Eagle v novém designu

Zlatá mince American Eagle je jednou z nejznámějších investičních mincí a byla poprvé vydána Americkou mincovnou v roce 1986. Americká mincovna je oficiální mincovnou Spojených států amerických. Proto je tato zlatá mince oficiální zlatou mincí USA. Vláda USA garantuje odpovídající váhu, ryzost, průměr a další parametry. Americký orel  má ryzost 916,67 / 1 000.

  • Země původu: USA
  • Mincovna: The United States Mint
  • Série: American Eagle
  • Jednotka: 1 Oz
  • Váha: 33,93 g
  • Ryzost: 916,7/1.000
  • Nominál: 50 USD
  • Rok emise: 2021
  • Průměr: 32,7 mm
  • Síla: 2,75 mm

 

Facebook příspěvek 940x788  px - Vlastní rozměry

 

Americká stříbrná investiční mince „American Eagle“ je jednou z nejpopulárnějších stříbrných mincí na světě vůbec a taky patří k nejemitovanějším. Mince byla autorizována Kongresem v roce 1985, stříbrná verze zlaté mince American Eagle se poprvé objevila v roce 1986 a se stejným motivem vycházela každý rok. Obraz Sochy svobody „Walking Liberty“ navrhl německý emigrant Adolph A. Weinman (1870 - 1952), obraz orlice navrhl John Mercanti.

  • Země původu: USA
  • Mincovna: The United States Mint
  • Série: American Eagle
  • Jednotka: 1 Oz
  • Váha: 31,1 g
  • Ryzost: 999/1.000
  • Nominál: 1 USD
  • Rok emise: 2021
  • Průměr: 40,60 mm
  • Síla: 2,80 mm
Analýza trhu - 5. červenec

Ač byl v pondělí v České republice svátek, obchodování na LBMA se samozřejmě nezastavilo. Zlato nezaznamenalo v tento ten žádné zásadní pohyby. Rozdíl mezi minimem a maximem byl cca 11 USD/Oz. Lze to přisoudit očekávané nulové obchodní aktivitě, která nastane z pondělí na úterý na amerických trzích a to z důvodu státního svátku "Dne nezávislosti".

  1. Au - Denní minimum: 1,784.30 USD/Oz
  2. Au - Denní maximum: 1,795.50 USD/Oz
  3. Ag - Denní minimum: 26.34 USD/Oz
  4. Ag - Denní maximum: 26.69 USD/Oz

graf 5-7

Stříbro bylo již od rána na sestupu, a bylo tomu tak až do uzavření obchodování. I tak si tento kov drží 100% nárůst v pětiletém horizontu a tuto svoji pozici si neustále upevňuje.

graf-ag-5-7

Hledáme posilu do týmu na pobočku v Praze 1

Pro pobočku v Obecním domě v Praze 1 hledáme nového kolegu či novou kolegyni na pozici:

 

Obchodní specialista / specialistka

 

Kdo jsme:

  • E-shop a retailový obchodník s investičními kovy a pamětními mincemi

Náplň práce:

  • Obchod a komunikace s klienty
  • Fakturace objednávek
  • Back office - administrativní činnost

Co umíte:

  • obchodovat a baví Vás to
  • přemýšlet prozákaznicky a být aktivní směrem k zákazníkovi
  • zvednout telefon a zavolat zákazníkovi
  • rád(a) se učíte nové věci
  • komunikujete se zákazníky na úrovni
  • obsluhujete PC a to v programech (Excel, Word)
  • poradíte si s dohledáním potřebných informací na internetu
  • základní anglický jazyk může být Vaší výhodou

Nabízíme:

  • 30 000 Kč hrubá mzda
  • Prémie
  • Bonusy z prodeje
  • Slevy na produkty v nabídce
  • Luxusní pracovní prostředí

V případě Vašeho zájmu nám prosím pošlete Váš životopis na e-mailovou adresu: info@aurumbohemica.cz

Přejeme Vám hodně úspěchu a těšíme se na kontakt s Vámi.

NOVÁ Pobočka na Vinohradech je již otevřena!

Prodejna v Praze 10 se nachází na Vinohradech v příjemných prostorách v ulici Hradešínská. Na pobočku si můžete přijít vyzvednout svojí objednávku a vychutnat si dobrou kávu. Pokud se budete chtít informovat o případné další investici, kolegové jsou tady pro Vás v pracovní dny od 10:00 do 18:00.

Adresa pobočky:

Hradešínská 2335/35
101 00 Praha - Vinohrady

Těšíme se na Vás, tým AB.