Investiční stříbrné mince Kangaroo

kategor_stribrna_mince_aurumbohemica

Prestižní australská mincovna Perth Mint je oblíbená pro své ikonické série mincí, jako je australský stříbrný klokan. Stříbrný Kangaroo byl poprvé vyražen v roce 1993 jako doplněk ke zlaté verzi zlatého nugetu Kangaroo a jako reakce na poptávku trhu po stříbře. Pro ražbu bylo použito ryzí stříbro o ryzosti 9999. Stříbrný klokan se následně stal oblíbeným modelem investorů po celém světě.

Emise stříbrné mince Kangaroo 2017 v hodnotě 1 Oz proběhla 14. listopadu, v předchozím roce, 2016. S každoročně se měnícím designem a vysokou kvalitou drahého kovu se produkty z mincovny Perth Mint staly oblíbenou volbou pro investory a sběratele, kteří chtějí přidat australský drahý kov do jejich portfolia. K ražbě se používá vysoká kvalita (9999) stříbra.

Na rubové straně je vyryt klokan, největší australský vačnatec. Na této straně mince se rovněž nachází značka mincovny "P". Na lícní straně je portrét královny Alžběty II. V roce 2018 přidala mincovna jedinečný identifikační prvek v podobě písmene "A" ukrytého ve třetím písmenu A slova Australia.

Nejprodávanější

3 položek celkem