Investiční stříbrné mince Britannia

kategor_stribrna_mince_aurumbohemica

V roce 1997 vyrazila Královská mincovna první evropskou stříbrnou investiční minci s názvem Britannia. Po úspěchu předchozích mincí, jako byly stříbrný javorový list a americký orel, byla ražba mince Britannia oprávněná. Původně byly britské stříbrné mince raženy ze stříbra ryzosti 958, ale od roku 2013 se kvalita kovu zlepšila na 9999 sterlingů. Původní design reverzní strany navrhl Philip Nathan v roce 1987 pro zlatou verzi mince. Stříbrná britská mince z roku 2017 vychází u příležitosti 20. výročí její ražby.

Stříbrná Britannia je jednou z nejoblíbenějších mincí Královské mincovny, která je obdivována pro svou kvalitu a krásu. Díky vysoké kvalitě kovu se jedná o nejčistší britskou minci. Jako zákonné platidlo je nákup Britannie osvobozen od daně.

Ikonický design stříbrné mince Britannia je skutečným uměleckým dílem. Jednu stranu mince zdobí ženská bohyně Britannia s trojzubcem v jedné ruce a britskou vlajkou na štítu v druhé. Její obraz se poprvé objevil na římských mincích vydaných císařem v roce 119 n. l. a vrátil se v roce 1672 za vlády Karla II.

Na druhé straně britské stříbrné mince je pátý oficiální portrét královny Alžběty II., který byl představen v roce 2015. Žádný britský panovník nebyl u moci tak dlouho.

 

Nejprodávanější

5 položek celkem