Investiční stříbrné mince Noemova archa

Nejprodávanější

Stříbrná investiční mince Noemova archa 1 Oz
 
784 Kč
1 položek celkem
Stříbrná investiční mince Noemova archa 1 Oz
784 Kč
Kód: 9402340

Série stříbrných mincí Noemova archa je vhodná pro investory všech úrovní, od začátečníků až po zkušené a náročné. Pro sběratele má stříbrná mince ryzosti 999 rovněž vysokou hodnotu.

Arménská série mincí Noemova archa, vyražená v roce 2011 pro Arménskou centrální banku v německé rafinérii drahých kovů LEV v Lipsku, je k dispozici ve stříbře v hmotnostech: 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz.

Od doby vzniku se tato kolekce stala oblíbenou u mnoha investorů. Ročních ražeb mincí je málo. Největšího nákladu 1oz mince o množství 960 182 kusů. bylo dosaženo v roce 2015. Druhý nejvyšší počet mincí o hmotnosti 1/4 oz byl vyražen v roce 2016, a to 388 501 kusů.

Autorem reverzní strany stříbrné mince Noemova archa je Eduard Kurginyan. Byla na něm vyobrazena slavná historická archa na pozadí vycházejícího slunce zpoza hory Ararat, která byla kdysi symbolem Arménie, ale nyní se nachází v Turecku.

V popředí je vyrytá letící holubice s olivovou ratolestí v zobáku. Podle legendy Bůh seslal déšť, který padal 40 dní a 40 nocí, aby očistil Zemi od lidských hříchů. Noe a jeho rodina postavili archu, vzali s sebou několik zvířat od každého druhu a schovaní před deštěm vody na lodi čekali, až přestane pršet a voda opadne. Když se holubice vrátila na loď s větvičkou olivovníku, znamenalo to, že někde poblíž je suchá země, na které je možné žít.