Investiční stříbrné mince The Queen´s Beasts

kategor_stribrna_mince_aurumbohemica

Při korunovaci Jejího Veličenstva královny Alžběty II. 2. června 1953 bylo svědkem obřadu deset soch heraldických zvířat, která představovala různé velké rody královského rodu Jejího Veličenstva. V ten den byli v sádrové podobě přítomni Lev anglický, Gryf Eduarda III, Červený drak waleský, Bílý chrt richmondský, Černý býk klarentinský, Sokol Plantagenetů, Jelen Beaufortský, Bílý lev Mortimer, Bílý kůň hannoverský a Jednorožec skotský. Dnes se tyto originální omítky královniných šelem nacházejí v Kanadském historickém muzeu v Quebecu, zatímco kamenné repliky lze nalézt v Kew Gardens nedaleko Londýna.

Královská mincovna oslavuje královnina zvířata sérií 10 zlatých a stříbrných mincí se stylizovanými verzemi jednotlivých heraldických soch přítomných při korunovaci. Designérka mincí Královské mincovny Jody Clarková ztvárnila královniny šelmy, které spočívají na reverzní straně zlatých mincí ryzosti .9999 a stříbrných mincí ryzosti .9999 v různých velikostech. Debut série představoval anglického lva a byl rychle vyprodán, což jen zvýšilo již tak ohromující očekávání dalších vydání. Královská mincovna konečně oznámila data vydání jednotlivých velkolepých mincí.

Kromě toho, že se jedná o ohromující historická a umělecká díla, jsou zlaté mince Queen's Beasts a stříbrné mince Queen's Beasts vyráběny podle přísných standardů Královské mincovny a jejich obsah a hmotnost jsou garantovány vládou Spojeného království. Přísně omezený náklad této série v kombinaci s vynikající kvalitou a statusem zákonného platidla ve Spojeném království činí z těchto krásných mincí Queen's Beasts žádaný doplněk každé sbírky drahých kovů.

Nejprodávanější

20 položek celkem
Nahoru
Další produkty