Zlatá investiční mince Tudor Beasts Seymour Unicorn 1/4 Oz 2024

Kód: 9407009
Novinka Tip
Neohodnoceno
16 008 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Čtvrtá mince z kolekce The Royal Tudor Beasts, vydaná Britskou královskou mincovnou (The Royal Mint), přináší deset majestátních zvířat vytesaných do kamene, symbolizující spojení a královský původ Jindřicha VIII. a Jane Seymourové. Tito strážci posloužili jako inspirace pro tuto sérii mincí, přičemž čtvrtá mince je zasvěcena Seymourskému Unicornu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reverzní strana mince zobrazuje mýtického jednorožce, jehož designér David Lawrence čerpal inspiraci z kamenných soch v paláci Hampton Court. Okolo jsou vyryty nápis "SEYMOUR UNICORN", informace o velikosti, ryzosti a roce emise. Speciální textura povrchu mince, kterou využívá mincovna The Royal Mint, poskytuje dodatečný ochranný prvek. Averzní strana nese portrét Jeho Veličenstva Krále Karla III od umělce Martina Jenningse a také nominální hodnotu mince.

Dynastie Tudorovců začala vládnout Anglii po Válce růží, a král Jindřich VII. chtěl zdůraznit legitimitu své vlády pomocí heraldických znaků. Jindřich VIII. propojil znaky své rodové linie s symboly rodu své třetí manželky Jane Seymourové. Výsledkem je deset skutečných a mýtických zvířat, jejichž sochy zdobí most v paláci Hampton Court v Londýně. Mezi nimi patří panter Seymourů, lev Anglie, chrt z Richmondu, yale z Beaufortu, drak Tudorovců, jednorožec rodu Seymourů, královský drak, královnin lev, černý býk vévodů z Clarence a královnin panter.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlaté mince The Tudor Beasts
Záruka: 2 roky
Země původu: Velká Británie
Mincovna: The Royal Mint
Hmotnost: 1/4 Oz
Ryzost: 999,9 / 1.000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: