Zlatá investiční mince Noemova archa 1/2 Oz | různé ročníky

Kód: 9405634
Neohodnoceno
32 572 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení

Zlatá investiční mince emitovaná Centrální bankou Arménské republiky ražená v ryzosti nejčistšího 99.99% zlata o váze 1/2 Oz (15,55 g). Mince zobrazuje biblický motiv Noemovy archy směřující k pohoří Ararat, které je arménským národním symbolem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Minci je emitována Centrální bankou Arménské republiky a jako zákonné platidlo v Arménii podléhá výroba velmi přísným požadavkům. Ražbu těchto mincí zajišťuje německá soukromá mincovnou, jejíž značka LEV - Leipziger Edelmetall Verarbeitung (Leipzig Precious Metals Factory) je umístěna na lícní straně mince.

Na aversu této exkluzivní edice mincí je vyobrazen arménský erb. Pod ním je vedle symbolu mincovny uvedena nominální hodnota mince v arménských drachmech, ryzost, hmotnost a rok vydání mince.Soubor obklopuje nápis "Republika Arménie" v arménském a anglickém jazyce.

Na rubové straně mince je uprostřed motivu vyobrazena Noemova archa. Bílá holubice s olivovou ratolestí v zobáku letí směrem k arše. V pozadí je zobrazena silueta hory Ararat s vycházejícím sluncem. Nápis je zároveň názvem mince: "Noemova archa" v arménském a anglickém písmu je vyražen kolem motivu.

Zlatá mince Noemova archa je zabalena s rafinovaným certifikátem pravosti včetně pořadového číslování v bezpečnostní kapsli, kterou lze otevřít pouze 

Celkový vzhled mince a jejího balení vyniká kvalitním zpracováním papíru a jedinečným designem ve srovnání s jinými investičními mincemi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Noemova archa zlaté investiční mince
Hmotnost: 15,55 g
Průměr: 30,20 mm
Mincovna: Leipzig Precious Metals Factory
Země původu: Arménie
Výkupní cena: 28 427 Kč
Výkupní cena EUR: 1 149 €

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: