Zlatá investiční mince Krugerrand 1 Oz | 50. výročí | 2017

Kód: 9201904
Neohodnoceno
62 430 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tato investiční zlatá mince o hmotnosti 1 Oz, Krugerrand, se vyrábí v Jihoafrické republice. Jedná se o jednu z nejstarších rozpoznatelných zlatých mincí na světě. Byla ražena speciálně za účelem zpřístupnění nákupu zlata soukromým investorům. Africké 22-karátové zlato s vysokou numismatickou hodnotou má všechny vlastnosti výnosné a spolehlivé investice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ražba těchto mincí byla původně koncipována tak, aby většina obyvatelstva měla přístup k držení zlata. Na území státu se také nacházejí jedny z největších nalezišť zlata, takže není divu, že se zde vydávají podobné mince, které se posílají i do jiných zemí. Koupit takový peněžní znak lze i u nás, není nutné navštěvovat Afriku.

Na lícní straně mince je profil Paula Krugera, pátého prezidenta Jihoafrické republiky a vůdce hnutí odporu proti Britům. Na rubové straně mince je vyobrazen slavný národní symbol země, antilopa. Slova ""Jižní Afrika"" a ""ryzí zlato"" jsou vyražena ve dvou úředních jihoafrických jazycích, angličtině a afrikánštině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krugerrand zlaté investiční mince
Záruka: 2 roky
Výkupní cena: 54 485 Kč
Výkupní cena EUR: 2 202 €
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: