Zlatá mince Australien Phoenix 1 Oz 2023

Kód: 9406602
Novinka
Neohodnoceno
47 961 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
14.6.2023
Možnosti doručení

Tato mince vyrobena australskou mincovnou Perth Mint je součástí kolekce "Čínské mýty a legendy" a zobrazuje bájného Fénixe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fénix byl symbolem poctivosti, shovívavosti a znalostí. V minulosti se věřilo, že zjevení tohoto mýtického tvora předznamenává štěstí, harmonii a prosperitu. Fénix je obvykle zobrazován jako kombinace několika různých ptáků, jako je hlava bažanta, tělo kachny mandarínské, ocas páva, zobák papouška a křídla vlaštovky.

Zlatá mince má na rubové straně vyrytého Fénixe v ohromujícím vysokém reliéfu, který drží květ paulovnie v zobáku. Květ paulovnie je podle pověstí jediný druh květu, na kterém Fénix sedí. Na rubové straně jsou také stylizovaná zobrazení mraků, symbolů hojnosti a štěstí a značka mincovny "P".

Na lícní straně mince je slavný portrét královny Elizabeth II. od umělce Jody Clarka. Portrét je obklopen nápisem "ELIZABETH II" a s roky vlády královny Alžběty II "1952-2022", názvem vydávající země "AUSTRALIA", nominální hodnotou "100 DOLLARS" a hmotností a ryzostí "1 oz 9999 Au".

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kangaroo zlaté investiční mince
Země původu: Austrálie
Mincovna: Perth Mint
Hmotnost: 31,1 g
Průměr: 32 mm
Ryzost: 999,9/1000
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: