Zlatá investiční mince Krugerrand 1/2 Oz | 2024

Kód: CI-116262
Neohodnoceno
32 996 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Tato investiční zlatá mince o hmotnosti 1/2 Oz, Krugerrand, se vyrábí v Jihoafrické republice. Jedná se o jednu z nejstarších rozpoznatelných zlatých mincí na světě. Byla ražena speciálně za účelem zpřístupnění nákupu zlata soukromým investorům. Africké 22-karátové zlato s vysokou numismatickou hodnotou má všechny vlastnosti výnosné a spolehlivé investice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ražba těchto mincí byla původně koncipována tak, aby většina obyvatelstva měla přístup k držení zlata. Na území státu se také nacházejí jedny z největších nalezišť zlata, takže není divu, že se zde vydávají podobné mince, které se posílají i do jiných zemí. Koupit takový peněžní znak lze i u nás, není nutné navštěvovat Afriku.

Na lícní straně mince je profil Paula Krugera, pátého prezidenta Jihoafrické republiky a vůdce hnutí odporu proti Britům. Na rubové straně mince je vyobrazen slavný národní symbol země, antilopa. Slova ""Jižní Afrika"" a ""ryzí zlato"" jsou vyražena ve dvou úředních jihoafrických jazycích, angličtině a afrikánštině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krugerrand zlaté investiční mince
Záruka: 2 roky
Země původu: South Africa
Ryzost: 916.7/1000
Země původu: JAR
Ryzost: 916,7/1000
Hmotnost: 1/2 Oz
Průměr: 27,07 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: