Stříbrná investiční mince The Queen's Beasts 2 Oz Griffith of Edward III

Kód: 9201862
Tip
Neohodnoceno
3 648 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stříbrná investiční mince The Queen's Beasts Griffith of Edward III o velikosti 2 Oz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Britská královská mincovna se rozhodla vydat minci ze setu, který se bude razit deset let, ovšem každý rok budou mít mince na rubové straně jiný motiv. Tím se tedy z této emise stává nejen vhodná investiční mince, ale také zajímavý sběratelský kousek. Jedná se o minci vyrobenou z ryzího stříbra 999,9/1000 Ag.

Tato emise nově vydávané série mincí zachycuje gryfa jako jeden z heraldických znaků. Další mince z tohoto setu nesou zase jiné motivy heraldických zvířat - lva Anglie, sokola Plantagenetů, černého býka vévodů z Clarence, Yale vévody z Beaufurtu, bílého lva Mortiméru, bílého chrta Richmondu, červeného draka Walesu, jednorožce Skotska a bílého koně Hannoveru.

Na rubové straně je zachycen gryf, který statečně chrání erbovní znak Anglie. Jedná se o bájné mystické zvíře, které má orlí hlavu, křídla, pařáty a lví trup, zadní nohy a ocas. Dále je na rubu uveden i rok ražby 2018, údaj o ryzosti a iniciály autora Jodyho Clarka. Na lícové straně je podobizna Jejího Veličenstva královny Alžběty II. od stejného autora jako strana rubová.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční stříbrné mince The Queen´s Beasts
Země původu: Velká Británie
Mincovna: Royal Mint Velká Británie
Hmotnost: 2 Oz
Série: The Queen's Beasts
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: