Stříbrná investiční mince Lunární série II 1 Oz Rok Tygra 2010

Kód: 2041101
Neohodnoceno
2 366 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stříbrná investiční mince Lunar II - Rok Tygra (2010) o hmotnosti 1 Oz a s ryzostí stříbra 999/1000 z kolekce Lunar II. Mince byla věnována na počest znamení Tygra z čínského horoskopu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Australská Lunární série II. zlatých investičních mincí a stříbrných investičních mincí, vydaných mincovnou Perth, je věnována 12-ročnímu cyklu čínského lunárního kalendáře od roku 2008 a končící v roce 2019. Tyto investiční mince se staly jedněmi z nejoblíbenějších sběratelských mincí světa ražených v nedávné době. První Lunární série byla původně představena v roce 1996 ve zlatě, ale v roce 1999 mincovna začala razit i ve stříbře. Vzhledem k tomu, že se jedná o investiční mince, lze je samozřejmě pořídit za cenu stříbra na světových trzích, ovšem vyjímaje těch investičních mincí, které jsou raženy v limitovaných nákladech. Kromě obrovské popularity a celosvětové likvidity je toto jeden z důvodů, proč jsou tyto mince tak vyhledávané a proč se z mnoha investorů stávají i vášniví sběratelé.

Lunární série zlatých mincí je ražena v ryzosti 0.9999 (24-karátového) nejčistšího zlata a stříbrné mince jsou raženy v ryzosti 0,999 ryzího stříbra. Každá mince Lunární série je uložena samostatně v ochranné akrylové kapsli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční stříbrné mince Lunar II
Hmotnost: 31,1 g
Průměr: 45,10 mm
Mincovna: Perth mint
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: