Sada 10 zlatých mincí Mosty 2011 - 2015 Proof

Kód: 3300
Tip Top nabídka
Neohodnoceno
50 000 Kč
Dočasně vyprodáno - Nominální hodnota
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Sada 10 zlatých mincí Mosty ryzosti 999,9. Rok ražby 2011-2015 a kvalita mincí Proof.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatá mince 5000 Kč Dřevěný most v Lenoře 2013 Proof

Dnem 28. května 2013 vydává Česká národní banka pátou zlatou minci ze cyklu „Mosty“, která je věnována dřevěnému mostu přes Vltavu nacházejícímu se v Lenoře. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999.9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 1,85 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je průhled vnitřkem dřevěného mostu v Lenoře. Nad ním je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku v kosočtvercových štítech – uprostřed je český lev, vpravo od něj slezská orlice a vlevo od něj moravská orlice. Při levém, spodním a pravém okraji mince je v opisu název cyklu „MOSTY“, název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“ a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Značka České mincovny, která minci razila, je mezi slovy „MOSTY“ a „ČESKÁ REPUBLIKA“. Na rubové straně mince je dřevěný most v Lenoře vyobrazený z boku. Nad ním je znak obce Lenora. Při levém, horním a pravém okraji mince je ročník ražby „2013“ a opis „DŘEVĚNÝ MOST V LENOŘE“. Autorem mince je Mgr. art. Miroslav Hric, ArtD. Jeho iniciály, které jsou tvořeny spojenými písmeny „M“ a „H“, jsou při pravém okraji mince.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Gotický most v Písku 2011 Proof

Počínaje rokem 2011 začíná Česká národní banka vydávat nový cyklus zlatých mincí. Jeho tematikou jsou mosty České republiky. První mince z této řady bude vydána 25. května 2011. Je na ní vyobrazen gotický most v Písku, nejstarší dochovaný kamenný most v Česku, pocházející z konce 13. století.

Výtvarný návrh mince byl vybrán v neomezené anonymní soutěži, jíž se zúčastnilo17 autorů, kteří zaslali celkem 22 sádrových modelů. Předložené návrhy hodnotila Komise pro posuzování návrhů na české peníze, odborným poradcem byl Jiří Hladký, autor knihy věnované píseckému mostu. První cenu a doporučení k realizaci v soutěži obdržel návrh akademického sochaře Zbyňka Fojtů. Druhé místo obsadil návrh MgA. Josefa Šafaříka a třetí cenu udělila komise návrhu Jaroslava Bejvla. Bankovní rada ČNB vyslovila s rozhodnutím komise souhlas a schválila realizaci mince podle návrhu akademického sochaře Zbyňka Fojtů.

Česká Mincovna razila mince ze zlata o ryzosti 999.9 ve dvojím provedení, kvalita běžná (standard) a špičková (proof) se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla 1,95 mm.

Na lícní straně mince je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku, shora český lev, moravská orlice a dole slezská orlice. Vlevo je vyobrazena socha sv. Jana Nepomuckého z píseckého mostu. Kolem v opisu je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“, označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5 000 Kč“ a název cyklu „MOSTY“. Značka České mincovny je v horní části opisu. Na rubové straně mince je celkový pohled na most z nadhledu. Při pravém okraji mince je opis „GOTICKÝ MOST V PÍSKU“, vlevo nahoře ročník ražby „2011“ a vedle iniciály ZF autora výtvarného návrhu mince, akademického sochaře Zbyňka Fojtů.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Jizerský Viadukt na trati Tanvald - Harrachov 2014 Proof

Dne 13. května 2014 vydává Česká národní banka již sedmou zlatou minci z cyklu Mosty. Jejím tématem je Jizerský most na trati Tanvald-Harrachov, který je součástí ozubnicové dráhy mezi těmito městy. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999.9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2,2 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku - nahoře je český lev, uprostřed je moravská orlice a dole je slezská orlice. Vlevo od kompozice heraldických zvířat jsou znaky měst Tanvald a Harrachov. Nad znaky měst je název cyklu „MOSTY“ a pod nimi je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“ je při horním, levém a spodním okraji mince. Minci razila Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, její značka, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je vpravo od slezské orlice. Na rubové straně mince je boční pohled na Jizerský most na trati Tanvald - Harrachov. Vpravo od vyobrazení mostu je ve třech řádcích text „JIZERSKÝ MOST NA TRATI“ a při spodním, pravém a horním okraji je text „TANVALD – HARRACHOV“. Nad vyobrazením mostu je ročník ražby „2014“. Autorem výtvarného návrhu mince je akademický malíř Vladimír Pavlica, jehož iniciály tvořené písmeny „VP“ v rámečku, jsou umístěny vlevo od vyobrazení prvního pilíře mostu.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Mariánský most v Ústí nad Labem 2015 Proof

Dne 13. října 2015 vydává Česká národní banka již desátou zlatou minci z cyklu Mosty. Jejím tématem je Mariánský most v Ústí nad Labem. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999,9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je zobrazena kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku. Uprostřed je český lev, vlevo od něj je moravská orlice a vpravo od něj je slezská orlice. Pod kompozicí heraldický zvířat je část mostní konstrukce Mariánského mostu a při levém okraji mince je část Mariánské skály. Pod moravskou orlicí je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“, které částečně zasahuje do ztvárnění Mariánské skály. Při horním okraji mince je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Pod zobrazením mostní konstrukce je název cyklu „MOSTY“. Značka České mincovny, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je při spodním okraji mince.

Na rubové straně mince je zobrazení části mostní konstrukce, které navazuje na zobrazení na lícní straně mince. Po obvodu mince je v neuzavřeném opisu text „MARIÁNSKÝ MOST V ÚSTÍ NAD LABEM“. Vlevo od slova „ÚSTÍ“ je ročník ražby „2015“. Nad písmenem „N“ ze slova „NAD“ je iniciála autora Vojtěcha Dostála, která je tvořena obráceným písmenem D

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Negrelliho Viadukt v Praze 2012 Proof

Dnem 13. listopadu 2012 vydává Česká národní banka čtvrtou zlatou minci ze cyklu „Mosty“, která je věnována Negrelliho viaduktu v Praze. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999.9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 1,95 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je oblouk Negrelliho viaduktu, v němž je ztvárněna kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku – uprostřed je český lev, vpravo od něj slezská orlice a vlevo od něj moravská orlice. Uprostřed oblouku je ve třech řádcích název cyklu „MOSTY“, název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“ a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Minci razila Česká mincovna, její značka, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je při spodním okraji mince Na rubové straně je část Negrelliho viaduktu vyobrazená z boku, nad kterou je jeden oblouk viaduktu. Nad obloukem je opis „NEGRELLIHO VIADUKT V PRAZE“, který je na okrajích ohraničen tečkami. Pod vyobrazením Negrelliho viaduktu je ročník ražby „2012“ a iniciály autora výtvarného návrhu mince akademického sochaře Zbyňka Fojtů, které jsou tvořeny spojenými písmeny „F“ a „Z“.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy na níž je popis mince a její plastické vyobrazení

 

Zlatá mince 5000 Kč Renesanční most ve Stříbře 2011 Proof

V prvním pololetí roku 2011 začala Česká národní banka vydávat nový cyklus zlatých mincí. Jeho tematikou jsou mosty České republiky. Druhá mince z této řady bude vydána 11. října 2011. Je na ní vyobrazen renesanční most přes řeku Mži ve Stříbře, pocházející z 16. století, který má dominantní mostní věž.

Výtvarný návrh mince byl vybrán v neomezené anonymní soutěži, jíž se zúčastnilo 21 autorů, kteří zaslali celkem 28 sádrových modelů. Předložené návrhy hodnotila Komise pro posuzování návrhů na české peníze, odborným poradcem byl Mgr. Miroslav Nenutil, starosta města Stříbra. První cenu a doporučení k realizaci v soutěži obdržel návrh akademického sochaře Zbyňka Fojtů. Druhé místo udělila komise návrhu akad. sochaře Jiřího Harcuby, třetí místo obsadil návrh MgA. Martina Daška. Bankovní rada ČNB podpořila rozhodnutí komise a schválila realizaci mince podle návrhu akademického sochaře Zbyňka Fojtů, který tak zopakoval vítězství ze soutěže na předchozí minci Gotický most v Písku.

Česká Mincovna razila mince ze zlata o ryzosti 999.9 ve dvojím provedení, kvalita běžná (standard) a špičková (proof) se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla 1,9 mm.

Na lícní straně mince je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku a znak města Stříbra v renesanční podobě z mostní věže. Pozadí vyplňuje sgrafitová výzdoba mostní brány. Ve štítku nad znakem je název státu, označení nominální hodnoty mince a název cyklu „MOSTY“. Značka České mincovny je při dolním okraji mince. Na rubové straně mince je celkový pohled na most s charakteristickou věží a historická podoba sousoší sv. Jana Nepomuckého. V opisu je název mostu, ročník ražby a iniciály ZF autora výtvarného návrhu mince, akademického sochaře Zbyňka Fojtů.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Žďákovský obloukový most 2015 Proof

Dne 5. května 2015 vydává Česká národní banka již devátou zlatou minci z cyklu Mosty. Jejím tématem je Žďákovský obloukový most. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999,9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je zobrazen detail mostního nýtování. V jeho levé části je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku. Nahoře je moravská orlice, uprostřed český lev a pod ním slezská orlice. V pravé spodní polovině mince je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“, název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“ a název cyklu „ MOSTY“. Značka České mincovny, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je při pravém okraji mince. Na rubové straně mince je Žďákovský obloukový most zobrazený z podhledu. V pravé spodní polovině mince je text „ŽĎÁKOVSKÝ OBLOUKOVÝ MOST“. Při levém horním okraji mince je ročník ražby „ 2015“ a při levém spodním okraji mince jsou iniciály autora mince Luboše Charváta, které jsou tvořené propojenými písmeny „LCH“.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Železniční most v Žampachu 2013 Proof

Dne 8. října 2013 vydává Česká národní banka šestou zlatou minci z cyklu mosty. Jejím tématem je železniční most v Žampachu u Jílového, který je nejvyšším kamenným mostem na našem území. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999.9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je ztvárněno několik oblouků železničního mostu v Žampachu zobrazených z podhledu. Nad vyobrazením mostních oblouků je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku – uprostřed je český lev, vpravo od něj slezská orlice a vlevo od něj moravská orlice. Uvnitř prostředního oblouku je ve čtyřech řádcích název cyklu „MOSTY“, název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“ a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Minci razila Česká mincovna, její značka, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je při spodním okraji mince. Na rubové straně mince je vyobrazen celkový pohled na železniční most v Žampachu zasazený do okolní krajiny. Nad vyobrazením mostu je ve čtyřech řádcích ročník ražby „2013“ a text „ŽELEZNIČNÍ MOST V ŽAMPACHU“. Autorem výtvarného návrhu mince je akademický sochař Zbyněk Fojtů. Jeho iniciály, které jsou tvořeny spojenými písmeny „FZ“, jsou při horním okraji mince.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Zlatá mince 5000 Kč Železobetonový most v Karviné - Darkově 2014 Proof

Dne 14. října 2014 vydává Česká národní banka již osmou zlatou minci z cyklu Mosty. Jejím tématem je železobetonový most v Karviné-Darkově. Mince je ražena ze zlata o ryzosti 999.9 a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 1,9 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince je průhled železobetonovým mostem v Karviné-Darkově. Nad ním je kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku. Uprostřed je český lev, vlevo od něj je moravská orlice a vpravo od něj je slezská orlice. Na mostovce je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Po obvodu mince je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“ a název cyklu „MOSTY“. Minci razila Česká mincovna, její značka, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“, je umístěna vpravo od slezské orlice. Na rubové straně mince je zobrazen boční pohled na železobetonový most v Karviné-Darkově. Při horním okraji mince je text „ŽELEZOBETONOVÝ MOST“ a při spodním okraji mince se nachází stylizované zobrazení travního porostu, text „V KARVINÉ-DARKOVĚ“ a ročník ražby „2014“. Autorem mince je Asamat Baltaev. Jeho značka se nachází před slovem „ŽELEZOBETONOVÝ“.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

 

Barokní most v Náměšti nad Oslavou Proof

Dnem 15. května 2012 vychází třetí z deseti zlatých mincí zařazených do cyklu Mosty. Jejím motivem je barokní most v Náměšti nad Oslavou s unikátní sochařskou výzdobou. Mince jsou raženy ze zlata o ryzosti 999.9 a vydávají se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.

Na lícní straně mince se nachází v obdélníkovém výřezu kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku – uprostřed je český lev, vpravo od něj slezská orlice a vlevo od něj je moravská orlice. Nad kompozicí heraldických zvířat je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Pod kompozicí heraldických zvířat je barokní most v Náměšti nad Oslavou a pod jeho vyobrazením je název cyklu „MOSTY“ a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Minci razila Česká mincovna, jejíž značka tvořená kompozicí písmen „Č“ a „M“, je při spodním okraji mince. Na rubové straně je barokní most v Náměšti nad Oslavou. Nad vyobrazením mostu je text „BAROKNÍ MOST V NÁMĚŠTI“ a pod vyobrazením mostu je text „NAD OSLAVOU“. Ročník ražby „2012“ se nachází pod slovem „OSLAVOU“. Nad písmenem „U“ ve slově „OSLAVOU“ jsou iniciály autora výtvarného návrhu mince MgA. Martina Daška, které jsou tvořeny spojenými písmeny „M“ a „D“.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zlaté mince ČNB
Hmotnost: Sada mincí
Průměr: Sada mincí
Poznámka: V případě, že sada není skladem, je u prodejní ceny uvedena nominální hodnota produktu.
Ryzost: 999,9/1000 Au (24 karátů)
Země původu: Česká republika
Mincovna: Česká Mincovna
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: