Sada 11 stříbrných mincí série The Queen´s Beasts + Queen's Beasts completer coin 2 Oz

Kód: 9669
Neohodnoceno
42 326 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Sada stříbrných investiční mincí s nejvyšším obsahem stříbra o hmotnosti 2 Oz. Sada obsahuje 10 mincí + závěrečnou minci celé série.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při korunovaci Jejího Veličenstva královny Alžběty II. 2. června 1953 bylo svědkem obřadu deset soch heraldických zvířat, která představovala různé velké rody královského rodu Jejího Veličenstva. V ten den byli v sádrové podobě přítomni Lev anglický, Gryf Eduarda III, Červený drak waleský, Bílý chrt richmondský, Černý býk klarentinský, Sokol Plantagenetů, Jelen Beaufortský, Bílý lev Mortimer, Bílý kůň hannoverský a Jednorožec skotský. Dnes se tyto originální omítky královniných šelem nacházejí v Kanadském historickém muzeu v Quebecu, zatímco kamenné repliky lze nalézt v Kew Gardens nedaleko Londýna.

Královská mincovna oslavuje královnina zvířata sérií 10 zlatých a stříbrných mincí se stylizovanými verzemi jednotlivých heraldických soch přítomných při korunovaci. Designérka mincí Královské mincovny Jody Clarková ztvárnila královniny šelmy, které spočívají na reverzní straně zlatých mincí ryzosti .9999 a stříbrných mincí ryzosti .9999 v různých velikostech. Debut série představoval anglického lva a byl rychle vyprodán, což jen zvýšilo již tak ohromující očekávání dalších vydání. Královská mincovna konečně oznámila data vydání jednotlivých velkolepých mincí.

Kromě toho, že se jedná o ohromující historická a umělecká díla, jsou zlaté mince Queen's Beasts a stříbrné mince Queen's Beasts vyráběny podle přísných standardů Královské mincovny a jejich obsah a hmotnost jsou garantovány vládou Spojeného království. Přísně omezený náklad této série v kombinaci s vynikající kvalitou a statusem zákonného platidla ve Spojeném království činí z těchto krásných mincí Queen's Beasts žádaný doplněk každé sbírky drahých kovů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční stříbrné mince The Queen´s Beasts
Hmotnost: Sada mincí
Mincovna: The Royal Mint
Země původu: Velká Británie
Poznámka: Zvláštní režim pro obchodníky dle par. 90 zákona č. 235/2004 Sb., zákona o DPH
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: