Mládež a Zlato | Aurum Bohemica

Zlato se ve Velké Británii v poslední době těší nebývalému zájmu ze strany mladých investorů. Královská mincovna zaznamenala pětinásobný nárůst počtu mladých lidí, kteří se rozhodli pro investici do tohoto drahého kovu.Tato mincovna, která je ve stoprocentním vlastnictví Ministerstva financí Velké Británie, uvedla, že mladé investory přitahuje její nová digitální platforma pro investice do zlata.

Investice, uskutečněné prostřednictvím této digitální platformy, jsou kryty zlatem uloženým v trezorech Královské mincovny. V minulém finančním roce vykázala zisk před zdaněním ve výši 12,4 milionu liber, což je nárůst oproti ztrátě 200 000 liber v roce předchozím.

"Část svého platu z polovičního úvazku používám k investování do akcií prostřednictvím digitální platformy" nebo "Cítím neuvěřitelné nadšení z investování do zlata" uvedli někteří oslovení jedinci.

Řada společností proto nyní nabízí mladým investorům, kteří jsou digitálně zdatní,  právě touto cestou investice do zlata.

gold_bullion-768x430

Zájem mladých investorů typu "udělej si sám", kteří vkládají své peníze do investic od kryptoměn až po ekologická aktiva, přiměl městský dozorčí orgán k provedení průzkumu rizik, která podstupují.

Úřad pro finanční etiku zjistil, že tito mladí lidé, sebou sami řízení investoři, kteří obchodují na vlastní pěst, namísto toho, aby vyhledávali finanční poradenství, jsou ochotni "zkusit si" investování, zejména do vysoce rizikových produktů, kvůli té samé "výzvě"-pokusit se uspět ve velkém světě financí na základě vlastního vyhodnocení trhu a rizik.

Zlato je obecně považováno za bezpečnou investici a v dobách nejistoty, jakou je právě pandemie a s ní spojená inflace, je mezi investory na celém světě oblíbené.

Královská mincovna uvedla, že její nové digitální spořicí platformy přilákaly čerstvé zákazníky k investicím do drahých kovů, které již léta nabízí prostřednictvím jiných kanálů a to nejčastěji i "offline", tudíž i v kamenných prodejnách. Také se zmínila, že v loňském roce byly populární též investice do mincí z limitovaných edic, které se vyrábějí souběžně s mincemi určenými do běžného oběhu.

"Cílevědomou expanzí do oblastí, které doplňují naše dědictví, se nám podařilo přilákat tisíce zákazníků k drahým kovům, předvést britské řemeslné umění v oblasti mincovnictví a dosáhnout rekordních příjmů. Je nám sice 1100 let, ale jsme pevně zaměřeni na budoucnost." tvrdí Anne Jessoppová, výkonná ředitelka mincovny.

Autor: Polina Nozdrina, Martin Sluka