Stříbrná investiční mince The Queen's Beasts 10 Oz White lion of Mortimer

Kód: 9405492
Neohodnoceno
11 179 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stříbrná investiční mince o váze 10 Oz (311 g) v ryzosti nejčistšího 99,99% stříbra vydaná Britskou královskou mincovnou pro rok 2021 je osmou mincí ze série "The Queen´s Beasts", jenž je věnována deseti heraldickým zvířatům královny Alžběty II. - lev Anglie, Gryf Edwarda III., sokol Plantagenetů, černý býk vévodů z Clarence, Yale Beaufortu, bílý lev Mortimerů, bílý chrt Richmondu, červený drak Walesu, jednorožec Skotska a bílý kůň Hannoveru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mince na svém rubu zobrazuje motiv lva držícího erbovní štít, který nese heraldickou růži en Solei (rose-en-soleil). Bílou růži obklopenou slunečními paprsky přijal jako svůj osobní znak Eduard IV., první král z rodu Yorků, při nástupu na trůn. Vznikla spojením dvou heraldických znaků. Bílá růže Yorků zastupovala nového krále a zářící slunce odkazovalo na jeho předka Richarda II. Bílá růže en Solei se objevila také na velké pečeti Richarda III. a Jiřího VI., otce královny Alžběty II., v době, kdy užíval titul vévoda z Yorku. Okruží motivu zdobí nápis "WHITE LION OF MORTIMER", údaje o váze "10 oz", ryzosti "FINE SILVER, 999.9", roku emise "2021" a iniciály autora návrhu "JC".

Lícní strana zobrazuje tradiční portrét královny Alžběty II. od stejného autora, který navrhl rub mince, s nápisem "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a uvedením nominálu "10 POUNDS".

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční stříbrné mince The Queen´s Beasts
Výkupní cena: 6 704 Kč
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: