Zlatá mince Slon 1/4 Oz | Big Five II | 2021

Kód: 94060
Tip Top nabídka
Neohodnoceno
13 900 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tato mince je prvním vydáním nové série mincí "Big Five II". Takzvaná "velká pětka" zahrnuje: slona, lva, nosorožce, leoparda a buvola. Všechna tato fascinující zvířata jsou symbolem africké fauny, což z nich dělá symbol Jižní Afriky již navěky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jihoafrická mincovna přišla s něčím speciálním pro tuto sérii mincí: Položíte-li dvě mince vedle sebe, získáte kompletní detailní portrét slona. Pokud navíc přidáte několik těchto mincí vedle sebe, získáte celé stádo slonů.

Tato mince vydána v nejvyšší ražební kvalitě „Proof“ a vyrobena  Jihoafrickou mincovnou. Ražební technologie "leštěný povrch" je obzvláště oblíbená u sběratelů a je jedním z nejsložitějších výrobních procesů při ražbě mincí. Tato exkluzivní zlatá mince je dodávána v originální kazetě s přiloženým certifikátem pravosti.

Rubová strana zobrazuje plně dospělého slona s jeho kly. Níže vidíte zemi původu „SOUTH AFRICA“, název série „BIG FIVE“ a rok vydání „2021“. Hodnotovou stranu zlaté mince zdobí dvě poloviny portrétu slona. Mezi těmito portréty je v kroužku uvedena nominální hodnota "FIFTY RAND", hmotnost "1/4oz" a ryzost "Au999.9". 

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlaté mince
Země původu: Jihoafrická republika
Mincovna: South African Mint
Průměr: 22 mm
Hmotnost: 7,78g
Ryzost: 999,9/1000
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: