Zlatá mince Desetikoruna Františka Josefa I. Rakouská ražba 1911 - 10ks a více

Kód: 9671
Neohodnoceno
6 000 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zlatá pamětní mince Desetikoruna Františka Josefa I. Rakouská ražba ryzosti 900/1000 z roku 1911. Tato nabídka je platná při odběru 10 a více kusů mincí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolekce zlatých mincí "Rakousko-Uhersko" patří do seznamu rakouských pamětních císařsko-královských mincí z dob rakousko-uherska ze zlata vysoké ryzosti. Syn arcivévody Františka Karla a bavorské pricezny Žofie, se stejným jménem, František Josef Karel (narozen v 1830) se stal císařem jen ve svých osmnácti letech. Právě tehdy, v roce 1848, jeho strýc, Ferdinand I. a otec odstoupili od trůnu během březnové revoluce. Během jeho vlády procházelo Rakousko-Uhersko tím největším množstvím problémů, jak jsou špatná ekonomická situace a nejednotnost národa.

Válka měla na Rakousko-Uhersko mnohem škodlivější dopad, než na ostatní země. František I. zemřel 21. listopadu v roce 1916, v průběhu první světové války, ve Vídni. Po jeho úmrtí na trůn nastoupil Karel I., jehož politika nedovolovala zemi odekrýt svůj plný potenciál, jelikož Rakousko-Uhersko se posléze začalo rozpadat a již 28.října roku 1918 bylo vyhlášeno Československo. Nicméně, právě kolekce těchto mincí vzdává hold době za které vládl František Josef I.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zlaté mince Rakousko Uhersko
Hmotnost: 3,387 g
Průměr: 19 mm
Mincovna: Rakouská mincovna
Země původu: Rakousko-Uhersko
Poznámka: Cena za kus při odběru 10 a více ks mincí
Poznámka 2: Ilustrační foto
Ryzost: 900/1000 Au (21.6 karátové zlato)
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: