Zlatá medaile Předsednictví ČR v Radě EU proof 2009

Kód: 235691
Výprodej Sleva
Neohodnoceno
0 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zlatá medaile Předsednictví ČR v Radě EU proof z roku 2009.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Česká republika předsedala jednání sedmadvacítky od ledna do června 2009. Avšak příprava na tuto předsednickou roli trvala ve skutečnosti dva roky. Kromě organizace a formulace vlastních priorit byly zásadní také schůzky s hlavami států a předsedy vlád všech členských zemí v rámci "tour de capitals", stejně jako posílení spolupráce s Evropskou komisí.

Rada Evropské unie (v právních a jiných dokumentech EU pouze Rada) zajišťuje koordinaci obecné hospodářské politiky, uděluje Komisi prováděcí pravomoci a schvaluje jí sjednané mezinárodní smlouvy. Především je spolu s Evropským parlamentem hlavním zákonodárcem EU.

Rada Evropské unie je orgánem, v němž jsou zastoupeny členské státy svými ministry podle resortu, pod který spadá projednávaná věc. Zároveň může tedy zasedat několik Rad. Dříve (do listopadu 1993) byla proto výstižně označována jako „Rada ministrů“. Členem Rady je tedy jeden ministr určený svojí odborností (ne jednotlivý ministr) z každého členského státu, který je zplnomocněn zavazovat se za svou vládu. V předsednictví Rady a celé Evropské unie se členské země střídají každých šest měsíců.

Předsednictví je jedním z nejdůležitějších nástrojů pro prosazování zájmů jednotlivých členských zemí EU a pro ovlivňování činnosti a chodu celé Evropské unie. Je také jedním z nejdůležitějších a nejnáročnějších úkolů vyplývajících z členství v EU. Role předsedající země není pouze organizační, ale také prostředkovatelská, politická a reprezentační.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akční nabídka
Země původu: Česká republika
Mincovna: Česká Mincovna
Hmotnost: 15,56 g
Ryzost: 999,9/1000
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: