Zlatá investiční mince Tudor Beasts Yale of Beaufort 1 Oz 2023

Kód: 9406260
Neohodnoceno
61 447 Kč
Na cestě
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zlatá investiční mince Tudor Beasts Yale of Beaufort 2023 o ryzosti 999.9/1.000 a hmotnosti 1 Oz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inspirace pro kolekci Royal Tudor Beasts pochází z deseti kamenných zvířat, která lemují most Moat Bridge v paláci Hampton Court. Jsou to symboly spojení Jindřicha VIII. s jeho třetí manželkou Jane Seymourovou. Yale se stal známým jako beaufortská bestie a Jindřich VIII. jej používal, aby zdůraznil své rodinné spojení s Beauforty – mocnou královskou rodinou z rodu Lancasterů – a dodal důvěryhodnost jeho nároku na trůn.

Za krásný design této mince vděčíme Davidu Lawrenceovi, ilustrátorovi a sochaři, který nyní také pracuje pro královskou mincovnu na úžasných projektech. O svém designu a konceptu Lawrence říká: „Mým cílem bylo inspirovat se tudorovskými vyřezávanými zvířaty a modernizovat je, aniž by ztratily svůj historický nebo heraldický význam.“ Výsledek je jednoznačně velkolepý a Lawrence zachytil yale na rubu mince. Yale je mýtické stvoření, které představuje tělo kozy s kly kance na obličeji a ocasem lva.

Na lícní straně mince je vyobrazeno Její Veličenstvo královna Alžběta II. Toto je pátý definitivní ražený portrét Jejího Veličenstva a navrhla ho Jody Clark. Královna Alžběta nosí svou diadémovou korunu a královské klenoty a najdeme její jméno, zákonné platidlo mince 100 liber a iniciály D.G REG F.D (By the Grace of God Queen and Defender of the Faith).

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlaté mince
Záruka: 2 roky
Výkupní cena: 54 620 Kč
Výkupní cena EUR: 2 155 €
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: