Zlatá investiční mince Rok Králíka Lunar III 1 Oz 2023

Kód: 02102311
Novinka
Neohodnoceno
61 438 Kč
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení

S motivem králíka pokračuje australská mincovna v Perthu (Perth Mint) ve třetí lunární sérii, která byla zahájena v roce 2020.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Králík je čtvrtým znamením dvanáctiletého lunárního kalendáře a pojí se k němu tento tradiční příběh. Nefritový císař nechal dvanáct znamení zvěrokruhu soutěžit proti sobě v závodě přes řeku, aby se rozhodlo, v jakém pořadí by měla být zapsána do kalendáře. Králík přeskákal řeku po kamenech v řece a dostal se na břeh jako čtvrtý za krysou, buvolem a tygrem. Lidé s tímto znamením zvěrokruhu jsou považováni za talentované a ambiciózní. Společenský králík je všude oblíbený a vyznačuje se zejména trpělivostí a dobrou povahou. Králíci jsou také známí svým smyslem pro umění a často dělají správná rozhodnutí na základě intuice.

Kromě klasické investiční varianty v obvyklých nominálních hodnotách přináší Perth Mint PROOF variantu v technice ražby "Leštěný povrch". Technika ražby "Leštěného povrchu" je obzvláště oblíbená u sběratelů a je jedním z nejsložitějších výrobních procesů při ražbě mincí. Mince je striktně omezena na celosvětovou ražbu pouhých 1000 kusů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlaté mince Lunar III
Přesná hmotnost: 31,1035 g
Základní hmotnost: 31,11 g
Ryzost: 999,9/1000

Rok Králíka Lunar III 1 Oz 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: