Zlatá investiční mince Rok Králíka Lunar III 1/20 Oz 2023

Kód: 9406317
Novinka
Neohodnoceno
3 249 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
9.10.2023
Možnosti doručení

S motivem králíka pokračuje australská mincovna v Perthu (Perth Mint) ve třetí lunární sérii, která byla zahájena v roce 2020.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Králík je čtvrtým znamením dvanáctiletého lunárního kalendáře a pojí se k němu tento tradiční příběh. Nefritový císař nechal dvanáct znamení zvěrokruhu soutěžit proti sobě v závodě přes řeku, aby se rozhodlo, v jakém pořadí by měla být zapsána do kalendáře. Králík přeskákal řeku po kamenech v řece a dostal se na břeh jako čtvrtý za krysou, buvolem a tygrem. Lidé s tímto znamením zvěrokruhu jsou považováni za talentované a ambiciózní. Společenský králík je všude oblíbený a vyznačuje se zejména trpělivostí a dobrou povahou. Králíci jsou také známí svým smyslem pro umění a často dělají správná rozhodnutí na základě intuice.

Kromě klasické investiční varianty v obvyklých nominálních hodnotách přináší Perth Mint PROOF variantu v technice ražby "Leštěný povrch". Technika ražby "Leštěného povrchu" je obzvláště oblíbená u sběratelů a je jedním z nejsložitějších výrobních procesů při ražbě mincí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlaté mince Lunar III
Země původu: Austrálie
Mincovna: Perth Mint
Série: Lunar III
Hmotnost: 1/20 Oz
Ryzost: 999.9/1.000
Nominál: 5 AUD

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: