Zlatá investiční mince Mexico Libertad 1/10 Oz

Kód: 009
Novinka
Neohodnoceno
5 000 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Perfektně zpracovaná a celosvětově uznávaná zlatá investiční mince z Mexika s tradicí sahající až ke španělské kolonizaci. Gold Libertad, vyrobený z ryzího zlata 999/1000, je oblíbenou volbou pro investory i sběratele.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Producentem Libertadu je mincovna Casa de Moneda de México. Jedna z nejstarších mincoven na světě. Byla založena v roce 1535 španělskými kolonizátory a i po nabytí mexické nezávislosti zůstala v činnosti až dodnes. První ražba mincí Libertad přišla v roce 1981. Všechny ročníky až do roku 1990 byly raženy v ryzosti 900/1000 s odpovídající přímesí stříbra kvůli zvýšení oděruvzdornosti mincí. Od roku 1991 jsou mince raženy v ryzosti 999/1000. Mince jsou ve všech váhových variantách raženy bez udání nominálu. Přesto jsou oficiálním platidlem v Mexiku a tudíž respektovány jako investiční zlato. Aktuální kupní síla a hodnota mince je určována podle denně zveřejňované ceny zlata Mexickou centrální bankou.

Design mince Zadní strana zobrazuje sochu Okřídleného vítězství v popředí a mexické sopky Popocatepetl a Iztaccihuatl v pozadí. Design lícní strany zobrazuje složitý reliéf mexického národního štítu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akční nabídka
Země původu: Mexiko
Mincovna: Casa de Moneda de México
Hmotnost: 1/10 Oz
Přesná hmotnost: 3.11 g
Ryzost: 999/1000
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: