Zlatá investiční mince Krugerrand 1/10 Oz | 2022

Kód: 9200309
Neohodnoceno
6 059 Kč
Na objednávku
Můžeme doručit do:
18.3.2024
Možnosti doručení

Tato investiční zlatá mince o hmotnosti 1/10 Oz, Krugerrand, se vyrábí v Jihoafrické republice. Jedná se o jednu z nejstarších rozpoznatelných zlatých mincí na světě. Byla ražena speciálně za účelem zpřístupnění nákupu zlata soukromým investorům. Africké 22-karátové zlato s vysokou numismatickou hodnotou má všechny vlastnosti výnosné a spolehlivé investice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ražba těchto mincí byla původně koncipována tak, aby většina obyvatelstva měla přístup k držení zlata. Na území státu se také nacházejí jedny z největších nalezišť zlata, takže není divu, že se zde vydávají podobné mince, které se posílají i do jiných zemí. Koupit takový peněžní znak lze i u nás, není nutné navštěvovat Afriku.

Na lícní straně mince je profil Paula Krugera, pátého prezidenta Jihoafrické republiky a vůdce hnutí odporu proti Britům. Na rubové straně mince je vyobrazen slavný národní symbol země, antilopa. Slova ""Jižní Afrika"" a ""ryzí zlato"" jsou vyražena ve dvou úředních jihoafrických jazycích, angličtině a afrikánštině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krugerrand zlaté investiční mince
Hmotnost: 3,11 g
Průměr: 16,46 mm
Mincovna: Rand Refinery
Země původu: JAR
Výkupní cena: 4 807 Kč
Výkupní cena EUR: 190 €

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: