Zlatá investiční mince Kangaroo 1 Oz | Různé ročníky

Kód: CI-10120
Neohodnoceno
56 706 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení

Investiční mince Kangaroo jsou výnosnou investicí, která má sloužit k udržení a rozmnožení finančních prostředků. Existují v různých nominálních hodnotách. Zlaté mince o hmotnosti jedné unce jsou velmi žádané.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Australská investiční zlatá mince Kangaroo v sobě spojuje hned několik hlavních výhod, které jsou následujicí: jedinečný, ojedinělý design; špičková technika gravírování; likvidita; anadnost nákupu a vysoce ryzí zlato. Tuto první investiční minci s 99,99% obsahem ryzího zlata vydala v roce 1987 proslulá australská mincovna Perth Mint a je na ní vyobrazeno jedno z nejunikátnějších australských zvířat - australský klokan. Mince je vhodná pro sběratele i investory, protože v sobě spojuje jedinečnou krásu a ryzost zlata.

Mince o hmotnosti 1 Oz je v Austrálii zákonným platidlem a je k dostání s malou přirážkou ke světové ceně zlata. Zkušení investoři, soukromé osoby, sběratelé se snaží koupit minci Kangaroo, která má nejen investiční, ale i numismatickou hodnotu. Je vydávána v malém nákladu, vyznačuje se každoročně se měnící rubovou stranou, na níž je vždy vyobrazen nejznámější vačnatý savec země. Mince ze žlutého kovu je zákonným platidlem na území Austrálie.

Skutečná hodnota klokaní mince je mnohem vyšší než nominální hodnota; přímo závisí na stavu konkrétního kusu, oběhu, kotacích žlutého kovu na burzách specializovaných na prodej drahých kovů v Šanghaji, New Yorku, Londýně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kangaroo zlaté investiční mince
Země původu: Australia
Ryzost: 999.9/1000
Země původu: Austrálie
Mincovna: Perth Mint
Hmotnost: 1 Oz
Ryzost: 999.9/1000
Průměr: 32 mm
Výkupní cena: 52 344 Kč
Výkupní cena EUR: 2 116 €

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: