Stříbrná mince 200 Kč k 600. výročí – Sestrojení Staroměstského orloje 2010 Proof

Kód: 4194
Neohodnoceno
200 Kč
Dočasně vyprodáno - Nominální hodnota
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stříbrná pamětní stříbrná mince 200kč k 600. výročí – Sestrojení Staroměstského orloje, s vysokým obsahem stříbra 900/1000 o hmotnosti 13g. Provedení mince Proof v roce 2010.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V příležitosti 600. výročí - sestrojení staroměstského orloje, vydala Česká národní banka stříbrnou pamětní minci o hodnotě 200 kč. Na lícní straně najdete postavy čtyř apoštolů ze Staroměstského orloje umístěné ve čtvercovém výřezu. Mezi dvojicemi apoštolů je ztvárnění výzdoby posuvných dvířek ze Staroměstského orloje a nad postavami apoštolů se nachází vyobrazení sochy kohouta ze Staroměstského orloje. Po celém obvodu dvousetkoruny je stylizovaným písmem vypsán název státu, označení nominální hodnoty, 200 Kč.Značka České mincovny je umístěna za slovem „ČESKÁ“ v názvu státu.

Na rubové straně dvousetkoruny se nachází hodinový stroj Staroměstského orloje, při jehož levém okraji je zobrazena lebka jako symbol pomíjivosti času. Po celém obvodu dvousetkoruny je opis „SESTROJENÍ STAROMĚSTSKÉHO ORLOJE“ a letopočty „1410 – 2010“. Nad písmenem „A“ ze slova „STAROMĚSTSKÉHO“ jsou umístěny iniciály autora dvousetkoruny, akademického sochaře Ivana Řeháka, které jsou tvořeny spojenými písmeny „IŘ“. Mince byla ražena v Jablonci nad Nisou v provedení Proof.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: