Stříbrná mince 200 Kč k 150. výročí – narození Gustava Mahlera 2010 Proof

Kód: 4196
Neohodnoceno
200 Kč
Dočasně vyprodáno - Nominální hodnota
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stříbrná pamětní stříbrná mince 200kč k 150. výročí – narození Gustava Mahlera , s vysokým obsahem stříbra 900/1000 o hmotnosti 13g. Provedení mince Proof v roce 2010.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K příležitosti 150. výročí narození Gustava Mahlera, vydala Česká národní banka do oběhu stříbrnou pamětní 200 kč minci. Na lícní straně dvousetkoruny je na notovém papíře ztvárněn přepis části „Adagietto“ z Mahlerovy 5. symfonie. Pod notovým papírem je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „200 Kč“ a značka České mincovny. Při levém okraji dvousetkoruny je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Autorkou lícní strany mince je slečna Miroslava Česlová. Její iniciály tvořené písmeny „ČM“ umístěnými nad sebou, jsou ztvárněny při pravém spodním okraji notového papíru.

Na rubové straně dvousetkoruny se nachází portrét Gustava Mahlera. Na okraji límečku portrétu je podpis hudebního skladatele, který tvoří text „GUSTAV MAHLER“. Letopočty výročí „1860 – 2010“ jsou umístěny přes límeček. Při spodním okraji dvousetkoruny pod letopočtem „1860“ jsou umístěny iniciály autora rubové strany dvousetkoruny, MgA. Josefa Oplištila, které jsou tvořeny spojenými písmeny „OJ“. Mince byla ražena Českou Mincovnou v Jablonci nad Nisou v provedení Proof.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné investiční mince ČNB
Poznámka: Zvláštní režim pro obchodníky dle par. 90 zákona č. 235/2004 Sb., zákona o DPH
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: