Stříbrná investiční mince Kookaburra 1 Oz 2022

Kód: 02202221
Neohodnoceno
1 002 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stříbrná investiční mince Kookaburra s vysokým obsahem stříbra té nejvyšší kvality o hmotnosti 1 Oz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Série australských stříbrných mincí Kookaburra z Perthské mincovny byla zahájena v roce 1990 a je nejdéle trvajícím programem mincovny. Každý rok se na mincích objevuje jiný design rubu s kookaburou. Tato speciální pamětní stříbrná mince má však změněný design i na lícní straně. Kookaburra smějící se je největším zástupcem pěvců, tento druh ptáka pochází z Austrálie a je známý svým hlasem, který se podobá lidskému smíchu nebo řeči.
© Silver Beetle Blog, zdroj: https://silverunc.blogspot.com/2020/01/1-oz-Silver-Australian-Kookaburra-2020.html - Australian Cookaburras 2020 1oz Silver Coin | Silver UNC - stříbrné investiční mince

Na lícní straně mince je vyobrazení kookabura, které vytvořil Stuart Devlin na pařezu obklopeném přírodním listovím, jak se objevilo na první australské minci Kookaburra v roce 1990. Nahoře je malý obrázek královny Alžběty II., nápis "1990 2020", název Austrálie a nominální hodnota.

Reverz: Zobrazuje zvíře Kookaburru na střeše za úsvitu se stylizovanými paprsky světla v pozadí. V horní části je název mince a pod ním označení nominální hodnoty mince "30th Anniversary" (30. výročí) spolu s uvedením hmotnosti a nominální hodnoty mince. Na rubové straně každé mince je ochranný prvek v podobě mikrolaserové rytiny uvnitř názvu mince, kterou lze odhalit pouze pod lupou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční stříbrné mince Kookaburra
Mincovna: Perth mint
Země původu: Austrálie
Přesná hmotnost: 31,1035 g
Základní hmotnost: 31,13 g
Ryzost: 999/1000
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: