Sada stříbrných investičních mincí Lunární série II 1 Oz

Kód: 940248
Neohodnoceno
19 900 Kč
Dočasně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Lunární série stříbrných investičních mincí australské mincovny Perth jsou jedny z nejpopulárnějších a nejžádanějších mincí světa. Každá mince je ražena z nejčistšího stříbra v ryzosti 999 o váze 1 unce (31.1 g) a uložena v plastové kapsli. Fotografie krabičky je pouze ilustrativní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Australská Lunární série II. zlatých investičních mincí a stříbrných investičních mincí, vydaných mincovnou Perth, je věnována 12-ročnímu cyklu čínského lunárního kalendáře od roku 2008 a končící v roce 2019. Tyto investiční mince se staly jedněmi z nejoblíbenějších sběratelských mincí světa ražených v nedávné době. První Lunární série byla původně představena v roce 1996 ve zlatě, ale v roce 1999 mincovna začala razit i ve stříbře. Vzhledem k tomu, že se jedná o investiční mince, lze je samozřejmě pořídit za cenu stříbra na světových trzích, ovšem vyjímaje těch investičních mincí, které jsou raženy v limitovaných nákladech. Kromě obrovské popularity a celosvětové likvidity je toto jeden z důvodů, proč jsou tyto mince tak vyhledávané a proč se z mnoha investorů stávají i vášniví sběratelé.

Lunární série zlatých mincí je ražena v ryzosti 0.9999 (24-karátového) nejčistšího zlata a stříbrné mince jsou raženy v ryzosti 0,999 ryzího stříbra. Každá mince Lunární série je uložena samostatně v ochranné akrylové kapsli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční stříbrné mince Lunar II
Průměr: 45,6 mm
Nominál: 1 AUD
Hmotnost: 12 x 31.135 g (1 Oz)
Země původu: Austrálie
Mincovna: Perth Mint
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: