Stříbrná mince Zahájení pravidelného vysílání československého rozhlasu 2023 Proof (pro registrované)

Kód: G-981056
Akce Sleva
Neohodnoceno
780 Kč –36 %
sw 20 a
780 Kč –36 % 499 Kč
Pouze pro přihlášené
Možnosti doručení

Společnost Aurum Bohemica nabízí prostřednictvím slevové akce Silver Weekend svým zákazníkům zakoupení stříbrného investičního produktu za zcela výjimečnou cenu, bez jakékoliv maloobchodní přirážky.

Produkt je tedy nabízen za cenu velkoobchodní a to v průběhu konkrétního víkendu, na který je slevová akce vyhlášena (vždy od pátku 12:00 do neděle 24:00).Slevové akce se může účastnit pouze registrovaný zákazník, vyjma firemních zákazníků obchodujících s investičními kovy, přičemž množství produktu, které je možno objednat v rámci objednávky (objednávek) uskutečněné konkrétním zákazníkem, je početně omezeno a to dle povahy a typu produktu. 

Na produkty zakoupené ve slevové akci Silver Weekend se vztahují běžné obchodní a fixační podmínky společnosti Aurum Bohemica.

Cena produktu je konečná a nelze na něj uplatnit další dílčí slevy!

PRO ZAKOUPENÍ TOHOTO PRODUKTU ZA UVEDENOU ZVÝHODNĚNOU CENU SE PROSÍM ZAREGISTRUJTE ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stříbrná mince České národní banky s nominální hodnotou 200 Kč, která se může pochlubit špičkovou kvalitou proof, vychází u příležitosti 100. výročí zahájení pravidelného vysílání Československého rozhlasu.

„Halo, haló. Zde radiostanice O. K. P. Kbely u Prahy, prozatímní vysílací stanice Radiojournalu, která vysílá na vlně 1025 metrů zprávy a program,“ pronesl do éteru technik Vlach, jehož křestní jméno dějiny zapomněly. Bylo 18. května 1923, 20 hodin a 15 minut, když se Československo stalo teprve druhou evropskou zemí po Velké Británii, kde bylo zahájeno pravidelné rozhlasové vysílání. Premiérový program trval zhruba hodinu a sestával z několika hudebních vystoupení. Jak moderátor nastínil, podmínky byly vskutku prozatímní – účinkující totiž vysílali ze skautského stanu, který byl vztyčen poblíž kbelského vysílače a kterým zmítala silná bouřka. Jejich posluchači měli o mnoho lepší podmínky. Shromáždili se okolo jediného přijímače, který byl umístěn v pražském kině Sanssouci. Protože pořízení rozhlasového přijímače bylo zpočátku velmi nákladné, lidé pokračovali v kolektivním poslechu i v následujících letech – scházeli se v rámci rodin, ale také na veřejnosti, například ve školách. Radiokomunikace se však rychle rozvíjela. Program Radiojournalu obohatily nejrůznější žánry – od sportovních reportáží přes naučné pořady po kabaret – a ve 30. letech vlastnil rozhlasový přijímač celý milion Čechoslováků. V rámci Evropy to byl unikátní počet…

Ve výtvarné soutěži České národní banky zvítězil návrh Mgr. Marie Šeborové. Odborná komise ocenila zejména kompozici averzní strany, která se skládá z rozhlasového mikrofonu a vysílacích stožárů. Reverzní strana pak předkládá historický stan a logo Československého rozhlasu.

Všechny české mince – pamětní i oběžné – razí Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné mince ČNB emise 2023
Země původu: Česká republika
Emitent: Česká národní banka
Nominál: 200 Kč
Ryzost: 925 / 1000
Váha: 13 g
Průměr: 31 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola