Replika stokorunové bankovky dle návrhu Alfonse Muchy-emise 2018/2019

Kód: 17484
Neohodnoceno
100 Kč
Dočasně vyprodáno - Nominální hodnota
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Vydalo město Ivančice ke 100. výročí vzniku Československa a na počest ivančického rodáka Alfonse Muchy v nákladu 5.000 ks

originální rozměr - 165x 95 mm

Tisk STC Praha

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ke stému výročí založení československého státu vydaly Ivančice podle původního grafického návrhu místního rodáka Alfonse Muchy pamětní stokorunovou bankovku.Otcem celé myšlenky, tuto emisi pamětních bankovek vydat, byl současný místostarosta Ing. Roman Sládek, který se následně zasloužil i o úspěšnou realizaci této emise.

Bylo zapotřebí zkontaktovat Českou národní banku, kde se dochovaly původní Muchovy návrhy, podle kterých následně Státní tiskárna cenin bankovky vytiskla.Pamětní bankovka disponuje ochranným prvkem, kterým je znak města Ivančice viditelný pouze pod UV světlem. Dále je na bankovce malým písmem uvedeno, že ji vydaly Ivančice ke stému výročí založení republiky.

Slavnostní představení pamětní bankovky za účasti vedení města, zástupců Státní tiskárny cenin, České národní banky a hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka se uskutečnilo v obřadní síní městského úřadu ve čtvrtek 26. července 2018.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: