Proč je zlato v rámci inflace tou nejlepší investicí? | Aurum Bohemica

Screenshot 2021-09-30 at 12.40.09

Jednotlivci s vysokým majetkem k využití, ale také i ziskové společnosti neustále hledají způsoby, jak ochránit své peníze před inflací. Někteří investují do nemovitostí nebo akcií, jiní se obávají rizika ztráty úspor a volí osvědčený způsob uchování hodnoty svých peněz - zlato.

Ačkoli se cena zlata mění každý den, z dlouhodobého hlediska (10-20 let) se jedná o investici s nízkým rizikem. Hodnota drahého kovu má tendenci růst, protože je přímo úměrná inflaci - čím vyšší je inflace, tím vyšší je cena zlata.

Termín "investice" používáme, abychom zdůraznili spíše uchování hodnoty než spekulativní možnosti drahých kovů. Vzhledem k tomu, že cena zlata závisí na mnoha faktorech, například na ceně akcií a dluhopisů, stává se zlato oblíbeným způsobem diverzifikace portfolia, který využívají nejen podniky a jednotlivci, ale také centrální banky po celém světě.

Inflace postihuje všechny, jen někteří lidé z ní mají prospěch a jiní utrpí ztráty. Proto věříme, že zlato by mělo být dostupné všem. Když mluvíme o zlatě, nemluvíme o zlatých náušnicích po babičce jako dědictví nebo o bílém zlatě ze zastavárny - mluvíme o fyzickém, čistém investičním zlatě, jako jsou slitky, nebo investiční mince.

Všimněte si, že používáme termín "investice", abychom zdůraznili spíše uchování hodnoty než spekulativní možnosti drahých kovů. Vzhledem k tomu, že cena zlata závisí na mnoha faktorech, například na ceně akcií a dluhopisů, stává se zlato oblíbeným způsobem diverzifikace portfolia, který využívají nejen podniky a jednotlivci, ale také centrální banky po celém světě.

Protože je zlato mimořádně důležitou komoditou, má moc ovlivňovat a působit na měny a jakákoliv změna na akciových trzích má přímý vliv na chování zlata. Například, když země prodá část svých zlatých rezerv, měna má automaticky tendenci snižovat na své hodnotě. Nicméně, právě díky opačnému vztahu mezi zlatem a měnami, je možné zlato považovat jako úspěšnou pojistku proti inflaci, jelikož peníze investované do zlata na své hodnotu neztrácí.

Autor: Polina Nozdrina