Pamětní stříbrná mince s motivem Nejvyššího státního zastupitelství Proof

Kód: 23944
Novinka
Neohodnoceno
590 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Dne 27. března 2024 vydala Česká národní banka pamětní stříbrnou stokorunu s motivem Nejvyššího státního zastupitelství z cyklu Instituce České republiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mince je ražena ze slitiny obsahující 925 dílů stříbra a 75 dílů mědi a vydává se pouze ve špičkovém (proof) provedení. Mince ve špičkové kvalitě má pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Průměr mince je 29 mm, hmotnost 9 g a síla je 1,8 mm. Stejně jako u každé ražby mincí jsou i u těchto mincí povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,18 g a v obsahu stříbra odchylka nahoru 1 %.

Popis mince

Na lícní straně stokoruny je v rámečku kompozice heraldických zvířat České republiky. V opisu po obvodu mince je umístěn text „ČESKÁ REPUBLIKA“ a označení nominální hodnoty se zkratkou peněžní jednotky „100 Kč“. Text a označení nominální hodnoty se zkratkou peněžní jednotky je od sebe odděleno tečkami. Značka České mincovny tvořená písmeny „Č“ a „M“ je umístěna nad rámečkem. Ročník ražby „2024“ je umístěn pod rámečkem. Na rubové straně stokoruny je v rámečku umístěno logo Nejvyššího státního zastupitelství, nad kterým jsou symboly váhy a meče. V opisu po obvodu mince se nachází text „NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ“ zakončený tečkou. Iniciály autora mince, akademického sochaře Zbyňka Fojtů, které jsou tvořeny kompozicí písmen „F“ a „Z“, jsou umístěny pod rámečkem.

Katalogová karta

Ke každé minci se dodává katalogová karta bílé barvy s potiskem, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stříbrné mince ČNB emise 2024
Země původu: Česká republika
Emitent: Česká národní banka
Mincovna: Česká Mincovna
Nominál: 100 Kč
Hmotnost: 9 g
Ryzost: 925/1000 Ag
Průměr mince: 29 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: